İnternetten Kartla Alışveriş Nasıl Yapılır

Teknolojinin ilerlemesi ile beraber alıcılar internet alışverişine yönelmektedirler. İnternet alışverişi sayesinde insanlar talep ettikleri mal veya hizmetlere Kalitelihayat.com sitesinde olduğu gibi, hızlı ve güvenli şekilde ulaşmaktadırlar. Bunun yanında kişiler internet alışverişi ile beraber daha fazla ürünü inceleme ve içeriklerini okuyabilme fırsatı elde ederler.

İnternet alışverişlerini gerçekleştirmek isteyen alıcılar alışverişlerini kart ile yapmaktadırlar. Bu da insanların aklına “Kart ile alışveriş nasıl yapılır?” sorusunu getirmektedir.

Ürünlerin Seçilmesi;

Mal veya hizmet satın almak isteyen alıcılar öncelikli olarak almak istediklerini alışverişi yerinde ve kendileri yapıyormuş gibi seçebilirler. Ürünlerin aşağısında, yukarısında, sağında veya solunda bulunan “sepete ekle” seçeneği ile sanal olan sepetlerine istedikleri ürünlerini koyarlar. Hemen ardından da profillerinin içerisinde bulunan sepetlerine giderek ürünlerini, ürünlerin toplam fiyatlarını veya içeriklerini görebilme şansını yakalarlar. Böylece alıcılar ürünlerden vazgeçebilir ve sepetlerinden çıkarabilir.

Detaylarını inceleyerek kalitesine ve içeriğine erişebilirler. Aynı zamanda internet sitelerinin veya firmaların sağladığı indirim kampanyalarından da bu aşamada faydalanabilir ve aldıkları ürünlerin toplam fiyatlarında indirim gerçekleştirebilirler. Karar verdikten sonrasında sepetin onaylanması ile bir sonraki adıma geçilir.

Kişisel Verilerin Alınması ve Alışverişin Tamamlanması;

Farklı kişisel bilgiler sepetin onaylanmasından hemen sonra alıcılardan alınmaya başlanır. Bu nedenle alıcılardan adresleri ve kart bilgileri istenir. Alıcılar detaylı olarak mal veya hizmetin nereye getirileceğini belirtirler. Alıcılardan cadde, sokak ve numaraları doğru girmeleri beklenir.

Aynı zamanda alıcılardan alışverişi gerçekleştirecekleri kartlarının kart bilgileri de istenir. Kart numarasını, kartın üzerinde yazan ad ve soyadı, kartın son kullanma ayı ve yılını, kartın en arkasında bulunan 3 haneli sayıyı site içerisinde ayrılan bölüme yazmaları istenir. Bu bölümü dolduran alıcılar eğer internet veya kullandıkları kartın seçenekleri var ise taksitli seçenekleri de değerlendirebilirler. Taksit kısmını da işaretleyen alıcılar ödemeyi gerçekleştirerek siparişlerini tamamlarlar. Kalitelihayat.com sitesinin üyelik sözleşmesine bu linkten ulaşabilirsiniz.

Bütün bunların ardından siparişlerin ne zaman geleceği, siparişin ne durumda olduğu, hangi kargo şirketi ile hangi adrese gönderileceği toplam mal veya hizmetlerin toplam fiyatları ve eğer taksit seçeneklerini değerlendirildi ise seçenek içeriklerini gösteren özet ekranı alıcılarla paylaşılır. Alıcılar böylece siparişlerini hızlı ve güvenli bir şekilde zaman kaybetmeden gerçekleştirmiş olurlar. Siz de güvenilir ve hızlı bir alışveriş yapmak istiyorsanız kalitelihayat.com sitemizi ziyaret ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir