Mağaza Açma Kuralları

KaliteliHayat web sayfası, ürün satmak isteyen kişi ve kurumların  mağaza açarak satış yapmalarını sağlayan e-ticaret platformudur. Mağaza açma talebinde bulunmadan önce bilinmesi gereken bazı kurallarımız vardır.

Mağaza açılmasına izin verilmeyen, mağazasını açsa bile kapatılacak olan hesaplar.

1-Daha önce mağazası bir sebepten dolayı kapatılmış olan kişilerin açtığı hesaplar.

2-Mağazasında bir uyarı yapmış olmamıza rağmen yasa dışı ürün eklemeye çalışan kişilerin hesapları.

3-Müşteri memnuniyetine önem vermeyen sürekli şikayet alan bu şikayetlere çözüm aramayan kişilerin hesapları.

4-Dolandırıcılık, hileli ürün vb sebepler.

5-Kabul edilmeyen ürünlerin ısrarla eklenmeye çalışılması

Mağaza açık olsa bile satışına izin verilmeyen ürünler.

1-Tütün, alkol, cinsel içerikli ürünler veya bunlara teşvik edilmesini sağlayan, nargile, sigaralık, tütün sarma makinesi, pipo vb. materyaller

2-Eklenen ürünlerin piyasadan fahiş denebilecek düzeyde yüksek olması.

3-Eklenen ürün açıklamasının kopyala yapıştır ile başka bir ilandan kopyalanıp aynen yapıştırılması. Bir ürün açıklamasının minimum %60 oranında özgün olması gerekmektedir.

4-Ürün açıklamasının yetersiz olması. Ürünü tam olarak anlatmaması.

5- Ürün fotoğraflarının özgün olmaması. Google’dan veya Fotoğraf stok sitelerinden alınmış fotoğraflar kabul edilmeyecektir. Fotoğrafların ürüne ait ürünü tam olarak anlatan fotoğraflar kabul edilecektir.

Ödeme tarihleri ve ödeme politikamız

Müşteriye gönderdiğiniz ürün ulaştıktan 48 saat içerisinde müşteri iade için bize başvurursa, müşteri iadesinde haklıysa ürünü size iade etmesi istenir. Size kargo ulaştıktan sonra müşteriye ödemesi iade yapılır. Müşterinin size iade için gönderdiği kargo ödemesi tamamen müşteri sorumluluğundadır.

Müşteriye gönderdiğiniz ürün müşteriye ulaştıktan sonra müşteri tarafından 48 saat içerisinde iade talebinde bulunmazsa ödeme almaya hak kazanırsınız.

Müşteriye gönderdiğiniz ürün için müşteri 48 saat sonrasında iade talebinde bulunursa tüketici haklarına göre sorumluluk size aittir.

Mağazalarımızın hakettiği ödemeleri alıcıları da korumak amacı ile belirli periyotlarda yapmaktayız.  Her ayın 15’ine kadar yapılan satışların ödemesi Her ayın 30’unda

Her Ayın 15’i ile 30’u arasında yapılan satışların ödemesi gelecek ayın 15’inde yapılmaktadır.  Ödemelerin resmi tatil vb. sebeplerden yapılamaması söz konusu olursa, takip eden ilk iş gününde ödemeniz hesabınıza yatacaktır.

Müşteri ile ihtilaf yaşamanız durumuna bakış açımız

KaliteliHayat platformunda önceliğimiz güven çerçevesi içinde alışveriş yapılmasını sağlamaktır. Bu yüzden sattığınız ürünün fotoğraflarının gerçeği yansıtması ve fazla olması avantajınıza olacaktır. Ürünlerinizin açıklama kısmında mutlaka iade şartlarınızı belirtmeniz gerekecektir. Aksi taktirde genel kurallarımız uygulanacaktır. Müşteriyi koruduğumuz başlıca iade sebepleri;.

1-Ürünlerin fotoğrafta gösterildiği gibi olmaması.

2-Ürünlerin arızalı, bozuk, kırık, hasarlı veya özelliklerinin belirtildiği gibi olmaması.

Güvenli hesabımız hakkında bilmeniz gerekenler.

Güvenli bir alışveriş ortamı için, satılan ürünlerin ödemesi güvenli hesabımıza aktarılır. Bu hesabın amacı alıcı ve satıcının güvenli bir şekilde alışverişi tamamlamasıdır. Güvenli hesabımızın çalışma sistemi aşağıdadır.

1- Satıcı ürünü satar – Alıcı ürünü teslim alır – KaliteliHayat Güvenli hesaptan satıcıya ödeme yapar.

2- Satıcı ürünü satar – Alıcı ürünü alır 48 saat içerisinde iade talebinde bulunur – KaliteliHayat alıcıyı haklı bulur – Alıcı ürünü satıcıya kargolar – Satıcı ürünü teslim alır – KaliteliHayat Güvenli hesaptan Alıcıya ödemeyi iade eder.

3- Satıcı ürünü satar – Alıcı ürünü alır 48 saat içerisinde iade talebinde bulunur – KaliteliHayat alıcıyı haksız bulur –  KaliteliHayat Güvenli hesaptan satıcıya ödeme yapar.

4- Satıcı ürünü satar – Alıcı ürünü teslim alır – KaliteliHayat Güvenli hesaptan satıcıya ödeme yapar – Satıcı 48 saat geçtikten sonra iade talebinde bulunur – KaliteliHayat tarafından konu satıcıya iletilir – satıcı çözüm üretir.

Mağaza açma talebinde bulunmak için tıklayınız. Üyelik Sözleşmesi için tıklayınız. Kişisel Verilerinizin İşlenme Amacı, Dayanağı ve İlgili Haklarınız için tıklayınız. Mağaza kullanım kılavuzu için tıklayınız.