Müşteri Hakları

Alışveriş yapan müşterilerimiz öncelikle KaliteliHayat platformunun satıcılara mağaza açmak için olanak sağladığını, Sattıkları ürünler için ödeme almalarını sağladığını ve satılan ürünlerde bir sorumluluğunun olmadığını kabul etmiş sayılırlar. Ürününüz size geldiğinde kargo poşetini açıp ürünü kontrol ettikten sonra hatalı veya yanlış ürün ise kargo personeline tutanak tutmasını söyleyiniz. Bu durum sizin yararınıza olacaktır.

Müşterilerimizin aldıkları ürünleri bazı durumlarda iade hakları vardır. Bu haklar aşağıdadır. Eğer bu haklara uygun hareket ettiğinizi düşünüyorsanız size gelen ürün fotoğraflarını çekerek iade@kalitelihayat.com adresine göndermeniz ve ürünü satın aldığınız mağazanın aldığınız ürün sayfasının altına yorum olarak konuyu yazmanız gerekmektedir.Sonrasında ürünü kargo ile satıcıya ulaştırmanız gerekli.Ürün satıcıya ulaştığında yatırdığınız parayı hesabınıza yatıracağız. Unutmamanız gereken bir durum satıcıya gönderdiğiniz ürünün kargo ücretini sizin ödemeniz gerekmekte.

1- Mağaza sayfasında yer alan ürün açıklaması veya resimlerde gösterilen ürünlerin size gelen ürünlerle uyuşmaması.

2-48 saat içerisinde ürün için iade talebinde bulunmamışsanız biz satıcıya ödemesini yapıyoruz. Tüketici hakları yasasına göre iade etme hakkınız var. Bu durumda da satıcının kendisi ile satın aldığınız ürün sayfasına yorum yaparak iletişime geçerek bu talebi iletmeniz gerekmektedir.

Ürün iade istekleri 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri esas alınarak esas alınarak aşağıdaki kriterler dâhilinde yapılmaktadır.

Kanunen internetten yapılan(anlık teslim edilebilir/indirilebilir ürünler hariç) satışlarda (mesafeli sözleşmeler ile satışlarda) tüketicilerin teslim aldığı tarihten itibaren cayma hakkı kapsamında 14 gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiç bir gerekçe göstermeksizin malı reddederek ürünü iade hakkı mevcuttur.

Ürünü satın aldıktan 48 saat sonra ürün ödemesi satıcı firmaya yapılmaktadır. Bu yüzden 48 saat geçtikten sonra bu kanundan kaynaklanan iade hakkınızı mağazadan talep etmeniz gerekmektedir.