Seri Sonu İndirimli Ürünler Nerede Satılıyor?

Her yaz başı ya da kış mevsimin başında mağazalara birçok yeni sezon ürün gelir ya da marka ürünün yeni modelini piyasaya sunar. Bu ürünler belirli fiyatlardan satılır. Yaz başında gelen bir ürünün mevsim sonuna doğru fiyatları düşmeye başlar. Seri sezonu indirimine girer ve normalden çok daha ucuza satılır. Çünkü mağazalar bu ürünleri tüketilmesini ve stoklarında eski ürünlerin kalmamasını sağlamaya çalışarak, yeni ürünlere yer açar. Kısaca eski ürünü elden çıkarmaya çalışırlar. Bu ürünlerin çoğu bir önceki sezondan kalma olduğu için giyim sektöründe, renk ve beden bulma gibi alternatifler oldukça düşük bir ihtimaldir.

Outlet Mağazalar

Günümüzde birçok büyük markanın Outlet mağazaları bulunmaktadır. Bu mağazalarda, markaların seri sonu ve defolu ürünleri çok uygun fiyatlardan satılmaktadır. Genellikle fabrika çıkış mağazaları olarak da bilirler. Ayrıca birçok marka, bu mağazalarda satmak için daha düşük kalitede ürünler üreterek satışa sunuyor. Bunları diğer ürünlerden ayıran bir özellik, etiketlerinde ikinci kalite ya da Outlet yazmasıdır.

Outlet mağazalarından alışveriş yaparken buna dikkat edilmelidir. Bunun yanı sıra, bazı açık gözlü kimseler dükkanlarının önüne “sezon sonu” ya da “Outlet” ibaresini koyarak, yine sezon başındaki fiyatlardan ürünlerini satmaktadır. Bu sebeple bir ürünü almadan önce, markanın normal mağazalarındaki fiyatlarını kontrol etmek gerekiyor.

Outlet Mağazalar Nerelerdedir?

Outlet, yani markaların uygun fiyatlardan satış yaptığı sezon sonu ürünlerin bulunduğu mağazalar genellikle, üretim merkezlerine yakın bir konumdadır. Fakat son zamanlarda bazı markalar, büyük şehirlerdeki merkezlere Outlet mağazası açabiliyor. Ayrıca markaların birçoğu, sezon sonu ürünlerini aynı mağaza içerisinde “indirim reyonu” olarak bulundurabiliyor.
Hemen hemen her büyük markanın, özellikle Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerde bir Outlet mağazası bulunmaktadır.Aynı zamanda Bu tarz ürünlere KaliteliHayat.com sitesinden de ulaşabilirsiniz.

Arama motorları üzerinden bu markaların fabrika satış mağazalarının nerede olduğunu kolaylıkla öğrenilebilir. Ayrıca bazen merkezlerden uzak, bazen de yalnızca büyük şehirlerde bu mağazalardan olduğu için, şehir dışından günü birlik alışveriş turları da düzenlenmektedir. Küçük şehirlerde ikamet eden kişiler bu turlara katılarak, fabrika satış mağazalarından en uygun fiyatlarla alışveriş yapmaktadır. Büyük şehirlerde yaşayan kişiler ise kolaylıkla bu mağazalara toplu taşıma araçları ile de ulaşabilirler. Eğer vaktiniz fazla yoksa KaliteliHayat.com internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir