Kargo ve Taşıma Bilgileri

Kargo ve Taşıma Bilgileri

Kargo ücreti limiti nedir?
Kargo ücreti standart olarak 5 desi ürün boyutuna kadar olan ürünler için 9 TL'dir 5 desi üzeri ürün boyutlarında kargo ücreti ürün sayfasında yazmaktadır. Özel olarak kurulması gereken ürünler için de kargo&teslimat ücreti ürün içeriğinde yer almaktadır.

İadelerde kargo tutarı
Ayrıntılı bilgi için iade & değişim sayfasına göz atabilirsiniz.

Teslimat
İstenilen adrese
Fatura adresine teslim
Online sipariş sürecinde, fatura adresi otomatik olarak teslimat adresi "Teslimat adresi" adımında kabul edilir.
Teslimat adresi ile ilgili bilgileriniz, online siparişinizi tamamladıktan sonra e-posta ile alacağınız sipariş onayında yer almaktadır.
Teslimat notu ve fatura ile birlikte verilir.
Yurtiçi kargo tarafından SMS ile siparişiniz hakkında bilgilendirilirsiniz.
Farklı teslimat adresine teslimat
"Teslim adresini" sipariş adımında farklı bir teslimat adresi belirtebilirsiniz.
Fatura ve gönderim adresleri aynı ülkede olmalıdır.
Teslimat adres bilgileriniz, online siparişinizi tamamladıktan sonra e-posta ile alacağınız sipariş onayında yer almaktadır.
Yurtiçi kargo tarafından SMS ile siparişiniz hakkında bilgilendirilirsiniz.
E-posta adresiniz yoksa, faturayı fatura adresine gönderebilirsiniz.
Teslimat adresinde alıcının bulunamaması
Teslimat adresinde kimsenin bulunmaması durumunda, kargo görevlisi size bu konuda not bırakır ve daha sonra teslimat için 2. defa gelir. Lütfen gelen notu gördüğünüzde kargo şirketiyle iletişime geçin. Kargo şirketi size iki defada da ulaşamazsa ürününüzü Kalitelihayat'a geri iletir.
Sipariş gönderimlerimizi gerçekleştiren anlaşmalı kargo şirketi, tüm Türkiye'ye teslimat yapabilmektedir. Ancak, köy,kırsal bölgeler ve karayolu ile ulaşım sağlanamayan yerlere ürün teslimatı yapılamaması söz konusu olabilir. Kargo teslimatı açısından sıkıntı yaşayabileceğinizi düşünüyorsanız lütfen sipariş vermeden önce Müşteri Hizmetleri(444 99 99) ile iletişim kurarak adresinize teslimat yapılıp yapılamayacağını öğreniniz. Bu tür durumlarda genellikle en yakın yerleşim merkezine siparişiniz getirilir ve sizden buraya gelerek teslim almanız rica edilir.

Teslimat tarihi ve sipariş takibi
Siparişiniz,onaylandıktan sonra, çoğunlukla genellikle 2-3 ekstrem durumlarda 4-7 iş günü içerisinde adresinize teslimedilir. Siparişinizi resimli bir kimlik ibraz ederek, imza karşılığı kargo görevlisinden teslim alabilirsiniz. Teslimat adresinde bulunmamanız durumunda, adreste bulunan bir başka şahıs, kimlik ibraz ederek siparişinizi teslim alabilir.

İnternet mağazamız üzerinden vereceğiniz siparişe ait teslimat tarihi, sipariş sırasında sepet sayfasında görüntülenir. Telefonla siparişlerde ise satış temsilcilerimiz tarafından şahsen bildirilir.

Mobilya ve büyük boyutlu ürünlerin teslimatı

Kargo dışı teslimat
Büyük boyutlu ürünlerimizin (mobilyalar) teslimatı lojistik firmaları veya uygunluğu halinde üretici firma tarafından yapılmaktadır. Bu tarz teslimatlarda  kapıda kredi kartı ile ödeme yapılamamaktadır.
 

Evinize kadar gelen hizmet
Sipariş edilen parçaların boyutlarının merdiveninizin, asansörünüzü ve kapılarınızın boyutunu aşmadığından emin olun, böylece teslimat istenilen kullanım yerine getirilebilir. Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bireysel paketlerin ürün boyutlarını size memnuniyetle verecek olan Kalitelihayat müşteri hizmetlerine başvurun.

Teslimat ne zaman gerçekleşir?
Teslimatlar haftaiçleri mesai saatlerinde, Cumartesi yarım gün olacak şekilde gerçekleşir.Resmi tatil günleri ve Pazar günleri teslimat gerçekleşmez.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır